Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Další námi nabízené služby

Další námi nabízené služby

Zde najdete další služby, které můžeme dle vašeho přání zajistit a zprostředkovat. Nabídka těchto služeb platí pouze pro klienty Domova důchodů Horní Planá. Služby jsou hrazené přímo klientem (nebo rodinou), poskytují je samostatní podnikatelé podnikající na vlastní živnostenský list. Služby poskytují přímo v našem Domově, kam docházejí. Bližší informace naleznete také na nástěnkách v Domově.

Pedikúra, manikúra

Základní ošetření nehtů nohou i rukou provádějí naši zaměstnanci v rámci základních činností. Nad rámec těchto činností je pak možné si objednat profesionální pedikúru, případně manikúru. Je možné si objednat suchou – přístrojovou pedikúru (bezkrevné a bezbolestné ošetření nohou bez použití řezných nástrojů pouze za pomoci brusných rotačních nástavců, doporučována je u lidí s onemocněním žil, diabetem) anebo klasickou mokrou pedikúru (koupel v bylinné soli, bezbolestné odstranění kůže speciálním skalpelem, ošetření a úprava nehtů, závěrečná masáž nohou). Cena suché pedikúry je 250,- Kč, mokré pedikúry 180,- Kč.

Objednat tyto služby je možné u ošetřujícího personálu na oddělení, službu poskytuje paní Ludmila Muchová, IČ 735 13 032.

Masérské, rekondiční a regenerační služby

Náš Domov nemá vlastního fyzioterapeuta. Základní cvičení pohybového aparátu provádějí naše pracovnice v rámci základních činností. Nad rámec těchto činností je možné si objednat profesionální masáž celých zad anebo horní poloviny zad – oblasti ramen. Masáž probíhá přímo na pokoji klienta (masérka používá mobilní masážní lůžko) anebo v prostorách rehabilitace na oddělení C. Celková masáž zad trvá přibližně 30 minut, její cena je 180,- Kč. Masáž horní části zad (oblast ramen) trvá přibližně 15 minut, cena je 100,- Kč.

Objednat tyto služby je možné u ošetřujícího personálu na oddělení, službu poskytuje paní Lucie Štěpánková, IČ 726 77 261.

Ergoterapie

Do komplexní rehabilitační péče již v současné době neodmyslitelně patří i ergoterapie. Ergoterapie je zdravotnická disciplína, která nabízí aktivní pomoc lidem každého věku, kteří jsou fyzicky nebo psychicky postižení, nebo trpí postižením intelektu omezujícím jejich funkční kapacitu a samostatnost. Cílem ergoterapie je umožnit osobám zachovat si maximální soběstačnost v běžných denních činnostech, pracovních činnostech a aktivitách volného času. Nácvik činností, v kterých je osoba z důvodu onemocnění, úrazu, vývojové vadě či procesu stárnutí limitována, probíhá v reálných situacích a pokud to je možné i v jejím vlastním prostředí. Ergoterapeut pomáhá řešit praktické otázky související se snížením či ztrátou soběstačnosti v činnostech, které jsou pro člověka nepostradatelné. Hlavním terapeutickým prostředkem v ergoterapii je smysluplná činnost či zaměstnávání, která pomáhá k obnově postižených funkcí. Zvolené činnosti zohledňují osobní, sociální, kulturní a ekonomické potřeby osoby, její aktuální funkční stav, věk, pohlaví a také podmínky prostředí, ve kterém se nachází.

Tuto službu si můžete objednat přímo u Mgr. Marcely Kryski, IČ 029 83 214, Nemocniční 429, Český Krumlov. Telefon: 606 129 600 e-mail: kryski@cbox.cz

Kadeřnictví

Základní úpravu vlasů a vousů mytím, stříháním a holením provádějí naši zaměstnanci v rámci základních činností. Nad rámec těchto činností nabízíme úpravy vlasů jako je barvení, foukaná, trvalá a další úpravy dle dohody přímo na jednotlivých odděleních. Na každém oddělení je jedna pracovnice přímé péče, která je vyučená kadeřnice, přímo určená k těmto úpravám vlasů. Tyto kadeřnické úpravy poskytují bez úhrady, klient si pouze zakoupí potřebný materiál (barvu, trvalou…). Objednat tyto služby je možné u ošetřujícího personálu na oddělení.

Na popud našich šikovných a aktivních pečovatelek jsme vytvořili v prostorách Domova v lednu 2023 vlastní, krásné kadeřnictví pro tyto účely:

20230120_122410.jpg 20230120_122403.jpg

V obci je možnost využít dalších dostupných služeb profesionálních kadeřnic, pedikúry, manikúry a masáží. Klient si v případě zájmu tyto služby sám objednává i zajišťuje dopravu k nim. Aktuální poskytovatele těchto služeb, místa poskytování služeb v Horní Plané a telefonické kontakty naleznete na nástěnkách v Domově.