Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podmínky NÁVŠTĚV v DD

Podmínky NÁVŠTĚV v DDDatum konání:
26.3.2021
Datum ukončení:
30.4.2021

 

AKTUALIZOVÁNO 29.3.2021 

PODMÍNKY REALIZACE NÁVŠTĚV V DD HORNÍ PLANÁ

V současné době mohou v našem Domově probíhat návštěvy klientů těmito způsoby:

1) Očkovaní klienti mohou kdykoliv bez omezení ven z DD. Odcházet a přicházet mohou pouze recepcí, bočními vchody ne. Tyto vycházky klientů jsou nezávislé na seznamu návštěv.

2) Návštěvy přímo v DD na návštěvních místnostech

Návštěvní dny jsou každý pátek, sobotu a neděli. Návštěvy nesmí vykazovat příznaky respiračních onemocnění. Plánovanou návštěvu si rezervujete u sociální pracovnice oddělení, na kterém váš blízký bydlí:

Oddělení A -  Jana Guida, tel. 602 528 969, email: socialnia@ddhplana.cz

Oddělení B – Bc. Martina Dvořáková, tel. 724 393 420, email: dvorakova@ddhplana.cz

Oddělení C – Bc. Miroslava Dvořáková, tel. 724 393 421, email: socialnic@ddhplana.cz

Poté je nutné:

a) doložit na recepci DD nejpozději v den návštěvy písemné potvrzení o prodělaném antigenním nebo PCR testu na přítomnost onemocnění COVID-19 s negativním výsledkem ne starším než 48 hodin v den návštěvy 

nebo

b) doložit sociálním pracovnicím nejpozději jeden den před plánovanou návštěvou kopii certifikátu o očkování proti COVID-19 starší 14 dní anebo lékařské potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90-ti dnech

nebo

c) za účelem návštěvy svého blízkého se nechat otestovat v Domově (o výsledku testování nebudeme vydávat žádné potvrzení, slouží výhradně pro účely návštěvy v Domově), a to za následujících podmínek:

 • výtěr z nosohltanu bude proveden kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem Domova
 • test je pro návštěvy klientů našeho Domova zdarma
 • testovaný vyplní Čestné prohlášení k testování (další čestné prohlášení pak vyplní na recepci při realizaci návštěvy)
 • test platí pro návštěvy na následujících 48 hodin (test provedený v pátek platí na pátek, sobotu a neděli do konce návštěvních hodin)
 • návštěvu je možné realizovat pouze v předem objednaném termínu domluveném se sociální pracovnicí jednotlivé budovy 
 • testuje se každý pátek v čase od 12,45 do 13,00
 • testování probíhá v prostorách kotelny - místo je označeno, vstup zvenčí od parkoviště Domova (prosím berte v úvahu, že jde o provizorní testovací prostor, je to opravdu kotelna)

průběh návštěvy:  

 • návštěvy jsou realizovány na základě objednávky dle pevně stanoveného časového harmonogramu
 • doba návštěvy je 30 minut
 • návštěva je realizována v  prostoru určeném pro návštěvy, není možný volný pohyb návštěv v prostorách sociálního zařízení
 • na návštěvu mohou přijít maximálně 2 dospělé osoby, děti do 15 let ne

3) Návštěvy v zahradě DD platí všechny podmínky výše uvedené - je nutné se objednat u sociálních pracovnic na konkrétní den a čas (návštěvní dny jsou v pátek, sobotu a neděli), návštěva musí projít recepcí, být testovaní v DD nebo předložit test přímo na recepci (ne starší než 48 hodin z testovacího místa, posoudí recepční) anebo předloží sociálním pracovnicím jiné povolené doklady (doklad o prodělaném onemocnění covid a nebo certifikát o očkování). Postupuje se dle seznamu návštěv, bez omezení času při pobytu v zahradě, vyplněný tiskopis a změření teploty, nasazený respirátor bez výdechového ventilu. Návštěvu nahlášenou na zahradu je možné umístit do návštěvního koutku v nepřízni počasí pouze je-li nějaký návštěvní koutek volný, pak za podmínek návštěv v koutku, tedy jen 30 minut v předem stanovených časových intervalech.