Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

Česko zpívá koledy 2019

Datum konání: 11. 12. 2019

Jedenáctého prosince je dnem, kdy od 18:00 celé https://www.ceskozpivakoledy.cz

Nejinak tomu je i v našem Domově, kde se ke zpěvákům ze všech koutů naší země připojí jak naši klienti, tak děti z hasičského kroužku v Černé v Pošumaví, dorazí také někteří členové Hornoplánského pěveckého sboru Musica Viva a samozřejmě i široká veřejnost. Na zpívání koled u punče a cukroví se všichni již velice těšíme!

                                                          cesko-zpiva-koledy-v2.png

 



Návštěvy starostů 2019

Datum konání: 9. 12. 2019 - 20. 12. 2019

I letos nás v průběhu prosince navštíví zástupci přilehlých měst a obcí, ze kterých pocházejí naši obyvatelé. Klienti se dozví novinky ze svého původního bydliště, zavzpomínají na staré časy a mají příležitost se zeptat na vše, co je zajímá. Na závěr si vždy odnesou i vánoční dáreček a hlavně dobrý pocit, že na ně "jejich" obec nezapomněla. Všem vzácným návštěvám děkujeme za naše klienty, na které si při svém pracovním vytížení udělají před Vánoci čas!    

 

 



Návštěvy starostů 2018

Datum konání: 1. 12. 2018 - 21. 12. 2018

V průběhu prosince nás pravidelně navštěvují zástupci měst a obcí, ze kterých pocházejí naši obyvatelé. V příjemné předvánoční atmosféře se klienti dozví, co je v místě jejich původního bydliště nového, jak se jejich obci daří, zavzpomínají na staré časy a nakonec jsou obdarováni vánočním balíčkem. Na tuto událost se klienti vždy velmi těší - váží si toho, že na ně v obci nezapomněli a jsou dojatí z tak vzácné návštěvy. Děkujeme!



Andělské Vánoce

Datum konání: 10. 12. 2019

Dne 10.12. ve 14:00 vystoupí v Domově na hlavní jídelně agentura Iva se svým hudebním představením, tentokrát na téma "Andělské Vánoce". Budeme se těšit!

                                                                                      věnec 1.png

 



Vánoce "nanečisto"

Datum konání: 21. 12. 2018

V pátek, 21. prosince po celý den, probíhá v Domově jedna z nejkrásnějších akcí celého roku - oslava Vánoc. Přesto, že neslavíme Vánoce přímo na Štědrý den, a říkáme proto, že jsou "nanečisto", slavnostní atmosféře nic nechybí. Domovem znějí koledy, jednotlivá oddělení si pro klienty připravují vlastní program, ať už je to společné rozjímání a popovídání si nad vánočním punčem a cukrovím nebo připomínání lidových tradic jako je házení botou, lití olova a pouštění lodiček. Na hlavní jídelně je pro soutěživé typy nachystáno vánoční bingo, ale kdo nic nevyhraje, nemusí zoufat - každý klient Domova dostane "pod stromeček" něco hezkého. Celý den pak vrcholí živým betlémem, který si pro klienty připravují zaměstnanci Domova. Srdečně zveme rodiny a blízké našich klientů, aby se k nám v tento den připojili a prožili pravé kouzlo Vánoc - být spolu.

             ODD.C 036.jpg ODD.C 083.jpg ODD.C 026.jpg                                                                               

 



Vánoce 2019

Datum konání: 20. 12. 2019

Rok se s rokem sešel a Vánoce jsou opět za dveřmi! V našem Domově budeme opět slavit společně s klienty, a to v pátek, 20. prosince, v průběhu celého dne. Jednotlivá oddělení si pro klienty připravují vlastní program, ať už jde o mlsání cukroví a povídání nad punčem nebo zdobení stromečku, udržování tradičních zvyků a obyčejů, zpívání koled – proběhne zkrátka vše, co k Vánocům patří a dokonce i něco navíc – Vánoční bingo o hodnotné ceny a vše završí živý Betlém v podání zaměstnanců Domova. Každý klient také dostane vánoční dárek. K prožití krásného svátečního dne zveme také blízké našich klientů – v případě zájmu je možné objednat do 13.12.2019 sváteční oběd pro návštěvy. Více informací na tel. 724 393 421, Bc. Miroslava Dvořáková

 

 Vánoce odd. AVánoce bingoVánoce odd. CVánoce odd. B



Krumlovští pištci

Datum konání: 7. 12. 2019

K navození správné sváteční atmosféry před Vánoci letos opět přivítáme hudební soubor Krumlovští pištci, kteří k nám v sobotu, 7.12.2019 od 9.30 zavítají se svými flétnami. Vystoupení se koná na hlavní jídelně Domova a zveme samozřejmě i širokou veřejnost!

                                                           10450588_10152601106860087_4908790486823404568_n.jpg

foto @ Jan Schinko, použito z fb stránek souboru: https://www.facebook.com/pistci/



Čertíci MŠ Horní Planá

Datum konání: 5. 12. 2019

Dnes ve 13:00 přijdou naše klienty potěšit děti z mateřské školky Horní Planá v převleku za čerty a čertice. Jako každý rok, tak i letos nacvičili malí pekelníci společně s paními učitelkami koledy a říkanky, které postupně přednesou přímo na pokojích klientů. A kdo byl hodný, dostane od čertíků i malý dáreček!

         Čertíci 2018  Čertíci 2018  Čertíci 2018



Vyjádření ředitelky k mediální kauze "Domov Slunečnice Ostrava"

Datum konání: 26. 11. 2019 - 3. 12. 2019

Mnozí z vás již možná zaznamenali mediální bouři, která se strhla po odvysílání prvních dílů investigativního pořadu "Ve stínu Slunečnice" na serveru seznam.cz, který se zabývá chováním některých zaměstnanců Domova pro seniory Slunečnice v Ostravě ke svým klientům. V návaznosti na komentáře uživatelů této webové stránky a prohlášení některých politiků se paní ředitelka rozhodla k celé věci vydat vlastní vyjádření s odvoláním na stanovisko APSS ČR.  

„Jako ředitelka Domova důchodců Horní Planá považuji za potřebné vyjádřit se k současné mediální kauze Domova seniorů Slunečnice v Ostravě. Plně se ztotožňuji s přiloženým stanoviskem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Mne, stejně jako všechny mé spolupracovníky, mrzí selhání jednotlivců ke kterému došlo v případě Domova seniorů Slunečnice v Ostravě, ale stejně tak nás mrzí všechna selhání jednotlivců, se kterými se bohužel občas setkáváme a potýkáme. Současně však odmítáme laciné a nekorektní informace některých politiků, že takto se v domovech pro seniory chovají všichni. Jako ředitelka stojím za svými zaměstnanci a jsem přesvědčena, že v sociálních službách pracuje mnoho a mnoho lidí, kteří svoji práci dělají s láskou, úctou a respektem.  Je to práce velmi náročná jak fyzicky, tak psychicky a je pravdou, že není dostatečně ohodnocená. Nejde jen o finanční ohodnocení, ale i o společenskou prestiž, přístup veřejnosti k tématu stáří a k péči o staré a nemocné lidi."

Renata Březinová, ředitelka Domova důchodců Horní Planá

Stanovisko APSS ČR k mediální kauze "Domov Slunečnice Ostrava"

 



Duo Pe - Ja

Datum konání: 28. 11. 2019

Ve čtvrtek, 28.11.2019 nás navštíví se svým hudebním vystoupením Duo Pe - Ja, tedy Josef Kothánek a Jaroslav Blažek. Společně si zazpíváme písně mnoha žánrů, a to od 14:00 na hlavní jídelně Domova. 

peja.jpg