Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

Štítky:
Duo Pe - Ja

Datum konání: 28. 11. 2019

Ve čtvrtek, 28.11.2019 nás navštíví se svým hudebním vystoupením Duo Pe - Ja, tedy Josef Kothánek a Jaroslav Blažek. Společně si zazpíváme písně mnoha žánrů, a to od 14:00 na hlavní jídelně Domova. 

peja.jpg

 

 Vyjádření ředitelky k mediální kauze "Domov Slunečnice Ostrava"

Datum konání: 26. 11. 2019 - 3. 12. 2019

Mnozí z vás již možná zaznamenali mediální bouři, která se strhla po odvysílání prvních dílů investigativního pořadu "Ve stínu Slunečnice" na serveru seznam.cz, který se zabývá chováním některých zaměstnanců Domova pro seniory Slunečnice v Ostravě ke svým klientům. V návaznosti na komentáře uživatelů této webové stránky a prohlášení některých politiků se paní ředitelka rozhodla k celé věci vydat vlastní vyjádření s odvoláním na stanovisko APSS ČR.  

„Jako ředitelka Domova důchodců Horní Planá považuji za potřebné vyjádřit se k současné mediální kauze Domova seniorů Slunečnice v Ostravě. Plně se ztotožňuji s přiloženým stanoviskem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Mne, stejně jako všechny mé spolupracovníky, mrzí selhání jednotlivců ke kterému došlo v případě Domova seniorů Slunečnice v Ostravě, ale stejně tak nás mrzí všechna selhání jednotlivců, se kterými se bohužel občas setkáváme a potýkáme. Současně však odmítáme laciné a nekorektní informace některých politiků, že takto se v domovech pro seniory chovají všichni. Jako ředitelka stojím za svými zaměstnanci a jsem přesvědčena, že v sociálních službách pracuje mnoho a mnoho lidí, kteří svoji práci dělají s láskou, úctou a respektem.  Je to práce velmi náročná jak fyzicky, tak psychicky a je pravdou, že není dostatečně ohodnocená. Nejde jen o finanční ohodnocení, ale i o společenskou prestiž, přístup veřejnosti k tématu stáří a k péči o staré a nemocné lidi."

Renata Březinová, ředitelka Domova důchodců Horní Planá

Stanovisko APSS ČR k mediální kauze "Domov Slunečnice Ostrava"

 Šimon Pečenka

Datum konání: 16. 10. 2019

Dne 16.10.2019 nás opět navštíví oblíbený bavič, moderátor, herec a zpěvák, pan Šimon Pečenka. Na jeho hudební vystoupení všechny srdečně zveme od 14:00 na hlavní jídelně!

Šimon PečenkaDen otevřených dveří

Datum konání: 8. 10. 2019

Druhý týden v říjnu bude po celé České republice probíhat http://www.tyden-socialnich-sluzeb.cz/

Dne 8.10.2019 od 8:00 do 15:00 se můžete přijít podívat i do našeho Domova, kde budeme pořádat Den otevřených dveří. Všechny tímto srdečně zveme!

DSC_0197.JPGLoučení s létem

Datum konání: 23. 9. 2019

V pondělí, 23.9.2019 od 14:00 dáme společně symbolické "sbohem" letošnímu létu. K poslechu a tanci nám zahraje tradičně místní kapela Troufalka, nebude chybět ani grilování a čepované pivo.

20.JPG 43.JPG 50.JPG

 "S kyticí písní jedeme k vám"

Datum konání: 20. 9. 2019

Dne 20.9.2019 v 9:30 opět vystoupí v Domově se svým hudebním představením známé duo Zdeněk Černouz a Jaroslav Šolc. Zazní písně Karla Hašlera, Františka Kmocha, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidovépísničky ze všech koutů naší vlasti. 

agentura ViolaPARKOVIŠTĚ v provozu

Datum konání: 1. 9. 2019 - 30. 9. 2019

V září jsme finálně dokončili přestavbu parkoviště před hlavním vchodem, máme nové asfalty, osvětlení, odtokový systém, stání pro nádoby na odpad a hlavně nová parkovací místa. Všechny návštěvy Domova tedy mohou opět parkovat na starém známém místě. Děkujeme všem za trpělivost!

koláž 1.jpg

pohled od zadního vchodu

pohled od vjezdu

pohled z boku od zásobovací rampy

stání por nádoby na odpad

odtokový systémPARKOVÁNÍ !!!

Datum konání: 15. 7. 2019 - 10. 9. 2019

Od pondělí, 15.7.2019, NEBUDE VŮBEC MOŽNÉ z důvodu výstavby nového parkoviště a úpravy stávající příjezdové cesty VJÍŽDĚT ani PARKOVAT na parkovišti před Domovem. Omezení se vztahuje na jak na zaměstnance Domova, tak na veškeré návštěvy klientů. Zaparkovat se dá např. na náměstí nebo na parkovišti u Kulturně informačního centra H. Planá. Stavební práce budou trvat zhruba dva měsíce, informace budeme pravidelně aktualizovat.

Děkujeme za pochopení!  DŮLEŽITÁ INFORMACE

Datum konání: 15. 7. 2019 - 10. 9. 2019

DULEŽITÁ INFORMACE

Pravděpodobně od 15.7.2019 (termín je možné ještě o týden posunout až na 22.7) bude u nás probíhat stavební akce – nové asfalty v celém prostoru před DD a i v zadní části u zásobovací rampy. Tam dojde i k odebrání části travnatého pozemku a jeho vyasfaltování. Cílem  této akce je obnova již zničených povrchů před naším domovem a zvětšení ploch potřebných pro zásobování a manipulaci s náklady. Během této stavební akce nebude možné parkovat před naším domovem.

Auta zaměstnanců i návštěv budou muset parkovat na jiných místech v Horní Plané.

V době stavby bude uzavřen hlavní vchod do domova, bude používán pouze vchod vedlejší – toto bude jediné místo, kudy budeme moci vstupovat do domova, zásobovat, kudy přijede sanitka. Proto prosím o pochopení a ve dvorku u bočního vchodu neparkovat ani jinak neblokovat prostor.

Celá stavba by měla být hotová nejdéle do 2 měsíců. Harmonogram stavby bude postupně upřesňován. Možnost použití našeho parkoviště nebude omezena po celou dobu stavby, proto prosím sledujte pokyny na www stránkách.

Děkujeme za pochopení, věříme, že stavbu zvládneme bez výrazných komplikací.Zádušní mše

Datum konání: 13. 6. 2019

Ve čtvrtek, 13.6. od 14:00 hodin, se bude u kapličky sv. Antonína v zahradě Domova již podruhé sloužit zádušní mše svatá za ty, kteří nás v letošním a loňském roce opustili. 

1_SUN4729.jpg