Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

2 Starší

PRAVIDLA NÁVŠTĚV

Datum konání: 18. 9. 2020 - 8. 10. 2020

AKTUALIZOVÁNO 18.9.2020 

PODMÍNKY REALIZACE NÁVŠTĚV V DOMOVĚ V SOULADU S PLATNÝM NAŘÍZENÍM VLÁDY:

 • Čas určený k návštěvám klientů (každý den): 09,30 – 10,45 a 13,00 – 16,30
 • V jiném časovém rozmezí není návštěva v DD možná, návštěvník opustí areál DD nejdéle v 10,45 a nebo v 16,30.
 • Je možná návštěva maximálně 2 osob u jednoho klienta v jeden čas. V případě střídání návštěv u jednoho klienta v jeden den musí být mezi návštěvami dodržena časová mezera minimálně 30 minut (na dezinfekci prostor).
 • Vstup do DD je povolen pouze hlavním vchodem přes recepci.
 • Do prostor recepce vstupujte v maximálním počtu 2 osob, jako čekací zónu využijte altán před recepcí. V něm jsou také umístěny potřebné aktuální informace.
 • Každý návštěvník musí čitelně vyplnit a podepsat Česné prohlášení, provést dezinfekci rukou a dodržovat pokyny personálu.
 • Všem návštěvníkům Domova je při vstupu recepční měřena a zaznamenána tělesná teplota. Při teplotě 37 ° C včetně a více nebude návštěva do Domova vpuštěna.
 • Při vizuálně zjištěném příznaku nemoci (kašel, rýma, dušnost) nebude návštěva vpuštěna do areálu DD a nebude jí umožněn kontakt s klientem DD.
 • Každý návštěvník si přinese vlastní čistou roušku (textilní či jednorázovou) - pohyb po Domově je možný pouze v roušce.
 • Recepční kontaktuje oddělení a sdělí, za kým návštěva přichází. Teprve po té bude návštěva vpuštěna do prostor DD.
 • Omezte pohyb v areálu DD, jděte přímo za svým blízkým a s ním pak ideálně do zahrady. V případě neodůvodněného pohybu po areálu DD můžete být vykázáni.
 • V případě nutnosti realizace návštěvy na dvojlůžkovém pokoji je nutné zamezit kontaktu s druhým klientem rozdělením prostoru paravánem.
 • Omezte osobní fyzický kontakt, snažte se dodržovat odstup jak od vašeho blízkého, tak od ostatních klientů či personálu.
 • Svůj odchod z oddělení nahlaste personálu oddělení, prostory budou vyvětrány a vydezinfikovány.
 • V případě, že v době do 14 dní po návštěvě v DD u vás bude zjištěna koronavirová infekce, neprodleně kontaktujte ředitelku DD na čísle 606 810 023.


ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ

Datum konání: 28. 7. 2020 - 17. 8. 2020

ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ V JIHOČESKÉM KRAJI
 
Krajská hygienická stanice nařídila po jednání krizového štábu zpřísnění opatření v celém kraji. Platit budou od středy.
 
Pro Jihočeský kraj platí od úterní půlnoci tato opatření:
- Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zdravotnických zařízení, včetně lékáren
- Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb
- Nošení roušek na úřadech platí pro návštěvníky i pro zaměstnance při kontaktu s veřejností a při pohybu po budově
 
V NAŠEM DOMOVĚ SE V TÉTO CHVÍLI NIC NEMĚNÍ - NÁVŠTĚVY JSOU POVOLENY S OMEZENÍMI JAKO DOPOSUD, více zde


PODĚKOVÁNÍ

Datum konání: 26. 6. 2020 - 12. 7. 2020

 

Chod našeho Domova se pomalu vrací k běžnému provozu. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří na nás nezapomněli a v době kdy, jsme to potřebovali, nám pomohli. Velmi si vážíme každého, pro koho jsme nebyli neviditelní, kdo nabídl svou pomoc.

Já osobně jako ředitelka bych chtěla upřímně a s obrovskou úctou a pokorou poděkovat všem svým zaměstnancům. Je skutečně za co děkovat. Každý se musel v době koronavirové poprat s psychikou, s mnoha opatřeními, zákazy a nařízeními. Každý z nás změnil svůj zaběhnutý život, držel se doma, snažili jsme se izolovat od možné nákazy, od dezinfekce máme suché a popraskané ruce, od roušek ekzémy v obličeji. Přesto jsme všichni pracovali, mnozí dokonce s mnohem větším nasazením. Mnozí jsme prožívali bezesné noci plné strachu z toho, co by mohlo přijít. Ale dosud se nám podařilo ochránit náš Domov od nákazy, ochránit tak naše klienty, a dokonce snad jim lidským a vlídným přístupem zpříjemnit dobu zákazů a omezení. Mnohdy jsme museli čelit nepochopení a aroganci, pocitu marnosti, a hlavně obrovské dlouhodobé únavě a vypětí.

Jsme ráda, že se pomalu vše vrací do běžného provozu. Jsem ráda, že naši klienti jsou opět usměvaví, že se opět na chodbách Domova potkávám s rodinami a návštěvami. Klienti sedí po skupinkách a popíjejí kávu, chodí na oblíbené aktivity, procházejí se na zahradě, opalují se, chodí do města a do cukrárny, jezdí se svými blízkými na výlety. A za toto vše musíme děkovat! Musíme děkovat za štěstí, ale hlavně musíme děkovat každému jednotlivému zaměstnanci, každému, díky jehož disciplíně a nasazení je vše v pořádku, tak jak má být. Vážené kolegyně a kolegové, já VÁM všem moc děkuji! Je mi ctí s VÁMI pracovat.

                                                                                                     Renata Březinová

 

RŮŽE HORNÍ PLANÁInformace pro rodiny

Datum konání: 24. 3. 2020 - 21. 5. 2020

Informace pro rodiny našich klientů - průběžně aktualizujeme

20.5.2020 - NÁVŠTĚVY aktualizace

Od pondělí 25.5.2020 budou možné návštěvy klientů našeho Domova. Podrobné informace a podmínky realizace těchto návštěv zveřejníme zde v pátek 22.5.2020

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.5.2020 - NÁVŠTĚVY

S velkou radostí všem oznamujeme, že podle současných plánů MPSV již od 25.5.2020 budete moci navštívit své blízké v našem Domově! Nicméně v současné době nevíme podmínky, které MPSV pro tyto návštěvy stanoví. Sledujte prosím naše stránky a facebook, jakmile budeme znát podrobnosti, budeme vás touto cestou informovat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.4.2020 - MÁME DALŠÍ TABLETY PRO VIDEOHOVORY

V rámci projektu Tablet od srdce jsme dostali od společnosti Philip Morris ČR a.s. ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Nadací Charty 77, za přispění dalších partnerů (Mall.cz, Vodafone a deník BLESK), dva opravdu krásné a velké tablety. Moc a moc děkujeme! S radostí vám tedy oznamujeme, že můžeme realizovat videohovory mezi našimi klienty a rodinou v plné síle, tři dny v týdnu.

V případě zájmu volejte prosím v úterý, středu nebo čtvrtek vždy mezi 13 a 14 hodinou na tato čísla:

Klienti oddělení A ... +420 607 076 518

Klienti oddělení B ... +420 775 899 218

Klienti oddělení C ... +420 775 899 215

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.4.2020 - VIDEOHOVORY

Od společnosti O2 jsme prostřednictvím zřizovatele obdrželi nový tablet. Máme tak možnost zprostředkovat videohovory klientů s rodinami!

Od zítřka máte možnost zatelefonovat si s vašimi blízkými prostřednictvím videohovoru, tedy tak, abyste se nejenom slyšeli, ale také viděli.

Prostřednictvím aplikace Skype nebo Whatsapp můžete v čase od 13:00 do 14:00 volat na číslo +420 607 076 518.

V současné době zkoušíme, jak budeme spojení zvládat, držte se prosím důsledně následujícího rozpisu:

ÚTERÝ – klienti budovy A

STŘEDA – klienti budovy B 

ČTVRTEK – klienti budovy C

Jedná se zatím o první zkušenosti, jak by komunikace mohla probíhat, v případě velkého zájmu budeme s časovým harmonogramem dále pracovat. V případě potřeby se s dotazy obraťte na sociálně-právní poradce a sociální pracovnici jednotlivých budov (viz kontakty).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.4.2020 - Máme dobré zprávy! Dle nařízení vlády proběhlo během včerejšího a dnešního dne plošné testování všech zaměstnanců Domova na přítomnost protilátek viru COVID-19 – všechny testy jsou negativní! Máme velikou radost a doufáme ve stejný výsledek i při dalším testování za dva týdny. 

14.4.2020  - Zdravíme všechny naše příznivce po Velikonocích! Letošní velikonoční svátky jsme prožili bez rodin a svých blízkých, tedy byly o něco smutnější než jindy. Ale velikonoční beránek se nám povedl, vajíčka jsme ozdobili a počasí nám přálo. Zatím se všichni, zaměstnanci i klienti, cítíme zdraví, jen již začínáme pociťovat únavu. Děkujeme všem za skvělou a milou podporu, moc si vážíme každé pomoci.

8.4.2020 - Zdravíme všechny přátele ze sluncem zalité Horní Plané! Všichni naši klienti i zaměstnanci jsou v současné době v pořádku. Jsme rádi že svítí slunce a můžeme plně využívat naši krásnou zahradu, věříme, že takto dobu karantény snadněji zvládneme. Chceme poděkovat všem, kteří nás v posledních dnech podporují a posílají nám různé finanční i věcné dary. Pomáhají nám jednotlivci, rodiny, firmy i různé nadace. Moc děkujeme všem, ceníme si vaší podpory. A děkujeme moc i rodinám, že svým blízkým píšete dopisy a pohledy, že telefonujete, každý pozdrav od blízkých potěší. Krásné velikonoce a hodně zdraví a sil, držme se :)

24.3.2020 - Již 14 dní máme na základě opaření Vlády ČR uzavřený Domov, naši klienti mají zákaz vycházení. Chceme ujistit všechny rodiny a blízké našich obyvatel, že jsou všichni v pořádku. Zdravotní i psychický stav našich klientů ve vztahu k nařízené karanténě je zatím uspokojivý. Někteří využívají pěkného počasí k procházkám po zahradě. Naší snahou je plně ochránit klienty, všichni v Domově používáme roušky, je zvýšen dezinfekční režim, po chodbách na všech budovách jsou umístěny bezdotykové dávkovače bezoplachového dezinfekčního prostředku. Držme si palce, věříme, že tuto těžkou dobu všichni společně zvládneme.

Pokud by jste chtěli se svým blízkým pohovořit alespoň telefonicky, v případě potřeby tak můžete učinit prostřednictvím sociálních pracovnic jednotlivých budov, viz kontakty Poděkování

Datum konání: 23. 3. 2020 - 6. 4. 2020

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří dohlédli až k nám do Domova důchodců Horní Planá. S obrovskou úctou a obdivem děkujeme paní Lence Frýbové, která v Č.Krumlově provozuje restauraci Švejk, dokázala nám zdarma ušít neuvěřitelných 160 roušek vlastního střihu! Dále děkujeme Petře Hanákové, která provozuje v Č.Krumlově kavárnu Masná 130 – spolu s Radkem Techlovským a Jarmilou Hanákovou nám darovanými rouškami vlastní výroby také velmi pomohli. Další naše poděkování za vyrobené roušky patří paní Mirce Šimkové, Alence Fialové, paní Kelbichové z Vltavice, Lence Hůlkové z Horní Plané a ještě mnohým dalším. Poděkovat musíme i paní Miroslavě Staňkové z Písku, její včasná dodávka roušek byla pro nás moc důležitá. V neposlední řadě také děkujeme krumlovskému spolku ochotnických divadelníků ProRadost, kteří nás podpořili finančním darem.

Naše krizové potřeby jsou v současné době naplněny, moc děkujeme, ale věnujte své roušky dalším potřebným. V současné době máme přislíbené další dodávky šitých roušek od našich stálých dodavatelů.Aktuální info z Domova

Datum konání: 17. 3. 2020 - 6. 4. 2020

 

Chcete vědět jak žijeme v současné krizové situaci? Jak se dá, ale vesměs se zdá, že dobře. Klienti respektují přijatá opatření, zaměstnanci jsou disciplinovaní a snaží se celou situaci zvládat bez větších zádrhelů.  Současný život nám zpříjemnila děvčata z Hornoplánské kavárny U Tří koček darovanou květinovou výzdobou, moc děkujeme kočky! Intenzivně sháníme roušky, respirátory a dezinfekci. Kdyby kdokoli z vás mohl pomoci, budeme moc rádi. V Českém Krumlově jsme našli ANDĚLA, paní, která slíbila, že nám roušky našije. Tak zítra se chystají všechny pracovnice z kanceláří stříhat podle zaslaného střihu a věříme, že společné úsilí bude ku prospěchu věci. MOC DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE NÁM SNAŽÍ V TÉTO NELEHKÉ SITUACI POMOCT!

 • DOMOV JE PRO  NÁVŠTĚVY PLNĚ UZAVŘEN
 • Odchod klientů mimo areál Domova důchodců je zakázaný
 • V době vyhlášeného nouzového stavu přerušujeme poskytování sociální služby na základě uzavřené smlouvy – to znamená, že pravidla stanovená v uzavřené smlouvě jsou z naší strany dodržována pouze pokud nám to provozní situace umožní
 • V době vyhlášeného nouzového stavu přerušujeme poskytování sociální služby v režimu individuálního plánování – to znamená, že služba je poskytována s ohledem na individuální plánování pouze tehdy, pokud nám to provozní situace umožní
 • V době vyhlášeného nouzového stavu zužujeme okruh poskytovaných základních činností pouze na tyto činnosti:
  -poskytnutí ubytování
  -poskytnutí stravy
  -pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  -pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

 

 Domov je UZAVŘEN

Datum konání: 10. 3. 2020 - 30. 4. 2020

pancek.jpg

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je Domov důchodců Horní Planá až do odvolání UZAVŘEN.

Odchod klientů mimo areál Domova důchodců je zakázaný.

 

kontakt pro zdravotníky: ordinace – stálá služba      607 589 345 

V případě naléhavé potřeby se můžete obrátit na následující telefonní čísla:

ordinace – stálá služba 607 589 345

ředitelka 606 810 023

zástupce ředitelky – ekonom 724 393 422

vedoucí sociálního úseku 724 393 420

vedoucí zdravotního úseku 702 223 392

vedoucí pečovatelského úseku 724 393 419

vedoucí provozního úseku 725 727 007

vedoucí stravovacího úseku 724 393 423

ordinace – denní sestra 606 071 145

 

Pro podávání informací týkajících se našich klientů je vyhrazen čas od 13 do 14 hodin.

V Domově je stanoven krizový štáb, průběžně sledujeme aktuální situaci a reagujeme na ni. Přijali jsme plán preventivních opatření, máme připravená opatření pro případ karantény.

 • V době vyhlášeného nouzového stavu přerušujeme poskytování sociální služby na základě uzavřené smlouvy – to znamená, že pravidla stanovená v uzavřené smlouvě jsou z naší strany dodržována pouze pokud nám to provozní situace umožní
 • V době vyhlášeného nouzového stavu přerušujeme poskytování sociální služby v režimu individuálního plánování – to znamená, že služba je poskytována s ohledem na individuální plánování pouze tehdy, pokud nám to provozní situace umožní
 • V době vyhlášeného nouzového stavu zužujeme okruh poskytovaných základních činností pouze na tyto činnosti:
  -poskytnutí ubytování
  -poskytnutí stravy
  -pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  -pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

Prosím respektujte, že máme všichni opravdu plné ruce práce a nezahlcujte nás zbytečnými telefonními dotazy.

Děkujeme za pochopení a za spolupráci.

 2 Starší