Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > Archiv událostí 2015

Archiv událostí 2015

PROSINEC 2015

9.12. jsme se připojili k akci Česko zpívá koledy. V jídelně našeho Domova se sešlo celkem asi 50 účastníků, našich klientů, zaměstnanců s rodinami a i veřejnost z Horní Plané. Na stolech bylo cukroví a zelňáky, které upekli naši obyvatelé, káva a vánoční punč. Atmosféra byla moc pěkná a příští rok se zase těšíme na zpívání! Fotografie naleznete na: http://mortianafoto.rajce.idnes.cz/Cesko_zpiva_koledy_Domov_duchodcu_Horni_Plana

21.12. jsme společně oslavili vánoce. Po celý den v našem Domově zněly vánoční koledy, vonělo cukroví a teplý punč. Odpoledne na velké jídelně zahráli zaměstnanci obyvatelům ŽIVÝ BETLÉM. Ten se stává u nás již tradicí. Fotografie z oslav naleznete zde: http://mortianafoto.rajce.idnes.cz/Vanoce_2015_DDHP/

28.12. jsme se zvesela rozloučili se starým rokem. Příjemné posezení u chlebíčků a domácích jednohubek doprovázela příjemná muzika. Zaměstnanci překvapili všechny obyvatele secvičeným tanečním vystoupením. Všichni se již těšíme, co nám přinese nový rok, 2016! Hodně zdraví a štěstí vám všem!

PODZIM 2015

Během celého podzimu bylo v našem Domově mnoho kulturních a společenských akcí. Těšili jsme se z návštěvy dětí z mateřských škol v Horní Plané a Černé v Pošumaví, ze Základní školy v Horní Plané a ze Střední zdravotnické školy v Českém Krumlově. Zazpívali jsme si spolu s agenturou IVA a také jsme se podívali do Domova seniorů v Horní Stropnici. Byla provedena výrazná údržba zahrady profesionální firmou. Také je již v plném proudu další stavba v našem Domově, která by měla dotvořit celé prostředí Domova - ulehčí přístup ke kapli, propojí budovy v horních patrech a v neposlední řadě vznikne příjezdové místo pro sanitní vozy.

Srdečně zveme všechny zájemce na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční dne 7.10.2015 od 10,00 do 15,00 hodin. Současně bude k vidění i výstava starých fotografií, na kterých je možné shlédnout historii našeho Domova a jeho proměny v čase. Tato akce se uskuteční v rámci Týdne sociálních služeb, který již tradičně vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Pozvánka

ČERVENEC A SRPEN 2015

V červenci a srpnu jsme si naplno užívali tropických teplot a horka trávili v příjemných zákoutích naší zahrady, hlavně pod korunami stromů a v altánu. 

ČERVEN 2015

19.6. - sloužil v našem Domově mši českobudějovický biskup pan Pavel Posád. Pro všechny obyvatele našeho Domova to byl skutečně velký svátek, jsme moc vděčni, že jsme měli takovou možnost! Těšíme se na další setkání s panem biskupek, které nám přislíbil.

25.6. - se konal v našem Domově již 8. Sportovní den. Počasí nám vyšlo naprosto skvěle a celý den se vydařil. Dopoledne obyvatelé našeho Domova soutěžili na jednotlivých stanovištích v disciplínách jako skládání puzzle, hod míčkem do koše, ruské kuželky, paměťové cvičení a jiné. Celé dopoledne se na našem Sportovním dni podílely i žáci ze Základní školy v Horní Plané. Žáci prvního stupně byly na jednotlivých stanovištích ve funkci rozhodčích. Žáci sedmé třídy pak doprovázely obyvatele našeho Domova jako jejich asistenti. Zahájili jsme tak plánovanou dlouhodobou spolupráci se sedmou třídou základní školy. Žáci budou v následujících letech chodit pravidelně do našeho Domova jako asistenti  a pomáhat našim klientům v jejich běžném životě, pořádat soutěže a jiný kulturní program. Děkujeme tak panu řediteli základní školy i třídní učitelce za jejich ochotu se na tomto projektu vzájemné spolupráce podílet. Spojení těchto dvou generací bude jistě velkým přínosem pro obě strany.

Odpoledne jsme pak přivítali naši oblíbenou kapelu Troufalka, grilovali klobásy a zapíjeli je točeným pivem. Počasí nám přálo a tak došlo dokonce na tanec! Všem se odpoledne a i celý den moc líbil. Za skvělou organizaci a pomoc náleží velké poděkování i našim zaměstnancům.

KVĚTEN 2015

Nastává čas probudit zahrádku! Sázíme květiny jak do truhlíků na balkony a okna, do květináčů a mobilních záhonků. Ve skleníku se již vše zelená, záhonky na zahradě jsou také zelené a za chvilku začne všechno kvést.

5.5. - na besedu do našeho Domova přijela spisovatelka a publicistka paní Marie Formáčková. Beseda o životech slavných herců a zpěváků zaujala všechny přítomné. Dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostí ze života slavných.

22.5. - proběhla první bohoslužba v kapli našeho Domova, kterou sloužil jáhen pan František Benda. Jáhen Benda se ujal duchovní správy našeho Domova a bude jezdit sloužit bohoslužby pravidelně. K naší velké radosti přijal naše pozvání i světící biskup českobudějovický pan Pavel Posád. Bude v našem Domově sloužit mši 19.června. Na listopad pak připravujeme  velkou slavnost spojenou se mší pana biskupa a s vysvěcením našeho Domova. Všechny tyto akce aktivně organizuje paní Jiřina Balková, která každý týden jezdí do našeho Domova vykovávat pastorační činnost. Jsme jí moc vděční za její ochotu, obětavost a vstřícnost. Jiřko děkujeme!

DUBEN 2015

V dubnu vystoupí Agentura Iva s pořadem lidových písní na velikonoční téma

30.4. - slavnostní stavění máje s posezením a muzikou. K tanci i poslechu hrála naše oblíbená kapela Troufalka. Pracovníci oddělení C si spolu s obyvateli tohoto oddělení připravili pro ostatní krásnou módní přehlídku. Zaujali opravdu slušivé variace oblečení z dob, kdy naši klienti byli mladí. Příprava této přehlídky byla velkým zážitkem pro všechny obyvatelky, které tak měly skvělou možnost se nalíčit a zkrášlit různými šperky.

Velikonoce - malování vajíček a společné pečení beránků.

BŘEZEN 2015

Od března 2015 má náš Domov novou pracovnici, která zajišťuje a organizuje aktivity pro klienty našeho Domova, paní Janu Guidu. Znovu se tak postupně obnovují pravidelné aktivizační činnosti.

Březen - vystoupení Agentury Iva s pořadem lidových písní na jarní téma.