Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Stravování a ostatní úseky

Stravování a ostatní úseky

STRAVOVÁNÍ

Našim klientům zajišťujeme stravování ve vlastním stravovacím provozu v souladu se zásadami správné výživy, s ohledem na věk, potřeby a zdravotní stav uživatelů - na základě doporučení lékaře nebo přání uživatele je poskytována dietní strava, dle domluvy a možností Domova také další specifické diety (vegetariánská, bez laktózy, veganská apod.). Veškerou stravu jsme schopni podávat v úpravách podle aktuálních potřeb uživatelů (krájená, mletá a mixovaná strava, výživa podávána PEG Sondou). V Domově je také zaveden systém nutriční terapie v rámci veřejného zdravotního pojištění podle ordinace lékaře specialisty.

Denně je připravována snídaně, hlavní jídlo a svačina, večeře a druhá večeře. Strava je podávána pověřenými pracovníky na hlavní jídelně v budově A, na malých jídelnách v budově A, B a C a na pokojích uživatelů - vždy dle přání uživatele.

Vše se řídí platnými hygienickými předpisy, je dodržován kontrolní systém HACCP.

Úhrada stravování je dohodnuta ve smlouvě uzavřené na základě platného Sazebníku úhrad.

V prostorách Domova je ve zveřejněném časovém úseku k dispozici také kantýna.

PRÁDELNA, ÚDRŽBA A ÚKLID

Služby jako je praní veškerého osobního i ložního prádla zajišťuje náš Domov vlastními zaměstnanci ve vlastní prádelně. Tyto služby zajišťujeme v omezené míře  i o víkendech a svátcích. Současně provádíme drobné opravy prádla.

Domov má vlastní kotelnu, o její bezproblémový chod se starají pracovníci kotelny, kteří jsou zároveň údržbáři Domova. Opraví a upraví našim klientům vše, co je třeba k jejich pohodlnému a co nejméně omezovanému životu u nás. Současně se starají i o rozsáhlou zahradu a jezírko s rybičkami.

Každodenní úklid všech prostor Domova zajišťujeme dle vnitřního harmonogramu vlastním uklízecím úsekem.

KuchyněKuchyněPrádelnaKotelna