Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Zdravotní péče

Zdravotní péče

Od roku 2019 úzce spolupracujeme s Nemocnicí Český Krumlov, a.s. Do našeho Domova dojíždějí pravidelně ordinovat MUDr. Josef Řehák a MUDr. Jindřich Florián, kteří poskytují lékařskou péči našim klientům. Návaznou lékařskou péči zajišťují MUDr. Aleš Michálek a MUDr. Ivana Michálková (psychiatrie) a MUDr. Alice Hasmanová (neurologie). Lékaři využívají při své návštěvě Ordinaci Domova nebo docházejí přímo za klienty na jejich pokoje.

Našim obyvatelům však není upřeno jejich základní právo na svobodnou volbu lékaře, každý z klientů má možnost zůstat pacientem svého ošetřujícího lékaře, nebo si vybrat a zajistit jakéhokoli jiného lékaře. Komplexní zdravotní péče je pak zajišťována v nepřetržitém provozu všeobecnými sestrami, které jsou zaměstnankyněmi Domova.

Veškerá další odborná vyšetření klientů jsou realizována v ambulancích odborných specialistů, kam jsou klienti Domova dopravování buď zdravotní dopravní službou na základě vystavené žádanky o přepravu podepsanou ordinujícím lékařem nebo pomocí rodiny (například pokud není na zdravotní přepravu nárok). Garantem zdravotní péče je vedoucí zdravotního úseku. V případě nutnosti doprovodu klienta k lékaři je doprovod zajišťován buď sloužícím zaměstnancem ošetřovatelského úseku nebo rodinným příslušníkem. Pokud je předpokládané vyšetření závažnější povahy, rozhodne vedoucí zdravotní sestra o možnosti doprovodu zaměstnancem zdravotního úseku. V případě zhoršení zdravotního stavu klientů mimo ordinační hodiny rozhodne sloužící zdravotní sestra o případném přivolání Zdravotnické záchranné služby. 

Náš Domov je také vybaven automatizovaným externím defibrilátorem (AED), který je umístěn v přízemí Domova, v boxu na stěně přede dveřmi do Ordinace. Jsme zapojeni do celostátní databáze AED.

Zdravotní péče