Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Značka kvality

Značka kvality

V březnu 2021 nám byla udělena Značka kvality v sociálních službách. Jsme na toto ocenění náležitě pyšní, zejména v současné složité době.

Byli jsme tak zařazeni mezi certifikovaná zařízení:

https://www.znackakvality.info/certifikovana-zarizeni/Domov%20Horn%C3%AD%20Plan%C3%A1/

 image0.jpeg

 clen_certifikace.gif   

Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout novým uživatelům sociální služby či zájemcům o ni, ale také jejich rodinným příslušníkům, jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení sociálních služeb očekávat. Jde o systém externí certifikace, který je založen na tzv. udělování hvězd. V praxi tak již při vstupu do zařízení uvidí jak jeho nový uživatel, tak případně i jeho rodina, zda jde např. o zařízení dvouhvězdičkové nebo pětihvězdičkové. Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty poskytování sociální služby, a to pouze z jednoho úhlu pohledu – z pohledu samotného uživatele této sociální služby.

 

Paliativní péče

Náš Domov uplatňuje v praxi koncepci paliativního přístupu. Naším cílem je poskytovat paliativní péči těm, u nichž vítězná medicína vyčerpala všechny své možnosti. Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje paliativní péči jako „aktivní komplexní péči o pacienty, jejichž onemocnění již nereaguje na kurativní léčbu. Stěžejní je kontrola bolesti a dalších symptomů, psychologických, sociálních a duchovních potíží. Cílem paliativní péče je dosažení nejlepší možné kvality života pacientů a jejich rodin".

Průběžně se vzděláváme právě v oblasti paliativní péče. Na základě specializovaného vzdělávání jsme již obdrželi Certifikát proškoleného pracoviště:

 

image0.jpeg