Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > Archiv událostí 2017

Archiv událostí 2017 

Víte již, že pracujeme se dvěma koncepty péče - konceptem Smyslové aktivizace a konceptem Bazální stimulace. Dovolíme si předložit vám krátkou ukázku, co znamená koncept Smyslové aktivizace v praxi našeho Domova. Podívejte se na průřez rokem 2016 a věříme, že i vám bude krásně na duši: ukázka

Děkujeme touto cestou všem dobrovolníkům, kteří nám věnují to nejcennější - svůj čas a lásku!

Chceme touto cestou poděkovat autorům projektu Ježíškova vnoučata! Je to nebývale zdařilý projekt, který skutečně přinesl našim obyvatelům hodně radosti. A hlavně děkujeme všem JEŽÍŠKOVÝM VNOUČATŮM, tedy všem dobrým lidem, kteří se do projektu zapojili! Neumíte si představit, kolik radosti jste letos našim seniorům poslali. Velmi si vážíme všech, kteří neváhali a zapojili se do pomoci seniorům. Ono ani nejde o velké dary, ale o lidskou sounáležitost a lásku, ta se koupit nedá. Velký dík a úctu vám všem.

PROSINEC 2017

  • 1.12.  Vystoupení hudební skupiny Lakomá Barka 5.12.   Návštěva dětí ze ZŠ Horní Planá 6.třída - vánoční tvoření a pečení
  • 5.12.   Čertíci v podání dětiček z MŠ Horní Planá
  • 13.12. Česko zpívá koledy - zpívání s deníkem, společné zpívání ve stejnou hodinu si zazpíváme 7 stejných koled
  • 14.12. Canisterapie s fenkou Mia, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem
  • 14.12. agentura Iva Vánoční přání - vánoční písničky
  • 21.12. Oslava VÁNOC – spolu s pracovníky Domova oslavíme Vánoce, čas plný lásky, klidu a pohody. Bude punč, vánočka, koledy a živý betlém. A také každý z obyvatel Domova dostane vánoční dárek! 

LISTOPAD 2017

V listopadu probíhala canisterapie s pejskem Danem, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem. Měli jsme možnost shlédnout nádherné vystoupení smíšeného pěveckého sboru Musica Viva z Horní Plané pod vedením Václava Krause - předvánoční koncert plný lidových písniček a koled. 

ŘÍJEN 2017

Na návštěvu k nám přišly děti ze šesté třídy ZŠ Horní Planá, přišly se na začátku školního roku seznámit. Budou v rámci pokračujícího projektu vzájemné spolupráce chodit do našeho Domova pravidelně v rámci své výuky. Už se na ně moc těšíme! Probíhala pravidelná canisterapie s fenkou Bony, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem

ZÁŘÍ 2017

Probíhala canisterapie s fenkou Mia, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem. Také jsme se společně zúčastnili vystoupení S kyticí písní jedeme k vám agentury Viol, zazpívali jsme si staropražské a lidové písničky. A i v září nás potěšila svými písničkami dobrovolnice paní Zemanová. Jednoznačně nejvýznamnější akcí letošního roku pak byla mše svatá s požehnáním nově vybudované kapličce. Mši sloužil českobudějovický světící biskup pan Pavel Posád. Součástí celé akce byla i odpolední zábava na jídelně s kapelou Troufalka. V rámci této oslavy jsme tak mohli poděkovat všem, kteří nám pomohli splnit sen a vybudovat na zahradě Domova kapličku, zasvěcenou svatému Antonínu z Padovy. Ještě jednou tak moc děkujeme Městu Větřní a Obci Černá v Pošumaví, díky jejichž finančním darům jsme mohli kapličku vybudovat. Děkujeme také stavebnímu Mistru panu Milošovi Lukáčovi, který kapličku vymyslel a postavil a dále panu Jozefovi Bicanovi, který vyřezal sochu sv. Antonína.

SRPEN 2017 

Svým vystoupením Doktorská pohádka nás velmi potěšil pan Šimon Pečenka

ČERVENEC 2017

Opět nás navštívila dobrovolnice paní Zemanová s kytarou a společně jsme si zazpívali lidové písničky.

ČERVEN 2017

Zúčastnili jsme se Turnaje seniorů v kuželkách v Táboře. A krásně jsme si užili již tradiční Sportovní den, zakončený odpoledním grilováním s hudebním doprovodem skupiny Troufalka. Tento Sportovní den byl již desátý. Program byl opět bohatý. Během dopoledne jsme se za asistence žáků základní školy zúčastnili připravených soutěžních disciplín, u kterých nám vydatně pomáhaly děti z družiny místní základní školy. A protože ty "naše" děti, které k nám chodily pravidelně celé tři roky, končí svou docházku na základní škole, nastal pro nás čas loučení. Přichystali jsme si pro ně jako poděkování překvapení - každý dostal sladký dárek (jako sponzorovi tímto děkujeme firmě MK Market) a všichni měli možnost vyřádit se na vozítkách seqway, za jejichž bezplatné zapůjčení děkujeme Hotelu Knížecí cesta na Bližší Lhotě.

KVĚTEN 2017

9.5. od 13,30 vystoupí agentura IVA s pořadem "Maminkám". Probíhala pravidelná canisterapie s fenkou Bony, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem. Obyvatelé našeho Domova se zúčastnili divadelního vystoupení Dětský cirkus, vystoupení dětí ze základní školy v opravdovém cirkusovém šapito. V květnu nás navštívily nejen děti ze základní školy, ale i děti z místní mateřské školy. Také paní Zemanová se svou kytarou a houslemi nás potěšila svými písněmi. K naší velké radosti nás také navštívila slavná herečka Pavlína Filipovská s panem Šimonem Pečenkou. Jejich vystoupení nám přineslo mnoho radosti. Krásné bylo i vystoupení dětí z mateřské školy v Černé v Pošumaví - břišní tance.

DUBEN 2017

7.4. od 15,00 vystoupení krumlovské skupiny Lakomá Barka. Lakomá Barka u nás zazpívá již po druhé a MOC děkujeme, vystupují bez nároku na honorář!! S dětmi ze základní školy jsme vyráběli výrobky na téma velikonoce. Probíhala pravidelná canisterapie s fenkou Bony, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem. další vystoupení v našem Domově měla také dobrovolnice paní Zemanová, která zahrála na kytaru a zazpívala lidové písně. Užili jsme si také krásné společenské odpoledne s obyvateli Domova pro seniory Horní Stropnice, kteří k nám přijeli na návštěvu, posedět a popovídat. V dubnu nás také navštívili studenti ze Střední zdravotnické školy v Českém Krumlově, se kterými jsme si nejen popovídali, ale vyráběli jsme také zdobené květináče.

BŘEZEN 2017

  • 7.3. od 9,30 hodin vystoupení agentury Viola s pořadem "S kyticí vůní". S dětmi ze základní školy jsme vyráběli přáníčka. Své první vystoupení v našem Domově měla také dobrovolnice paní Zemanová, která zahrála na kytaru a zazpívala lidové písně. Moc děkujeme! Probíhala pravidelná canisterapie s fenkou Bony, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem.
  • 27.3. se v našem Domově konala významná oslava - 100 let naší obyvatelky paní Věry Kleissnerové. Oslava se vydařila, podrobnosti si můžete přečíst zde: Narozeniny   Zajímavé informace jsou k vidění i zde: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/cktv_ceskokrumlovska_televize.xml  - spustit Magazín 1/duben.

ÚNOR 2017

8.2. od 14,00 hodin - vystoupení Šimona Pečenky s pořadem "Hej, páni konšelé". Uskutečnila se i pravidelná návštěva studentů z místní základní školy.

LEDEN 2017

Spokojeně jsme odpočívali po vánocích a kochali se množstvím napadeného sněhu. Teploty které místy dosahovaly hluboko pod bod mrazu bylo lepší sledovat za oknem. Probíhala pravidelná canisterapie s fenkou Bony, králíkem Fandou a morčetem Ládíkem.